aktualizováno: 13.09.2017 13:26:54

HASIČI CHRASTAVA

SOUTĚŽE - SEZÓNA 2016/2017

MLADÍ HASIČI VE SVIJANECH

V sobotu 10. 6. 2017 se ve Svijanech konal třináctý ročník dětské soutěže Svijanský soptík. Závodilo 33 družstev v požárním útoku a ve štafetě 7x 35 metrů. Štafeta prověřila schopnosti a sílu mladých hasičů při rozpojování a spojování hadic, při přenášení hasícího přístroje, rozhazování a motání hadice a připojování hadic na rozdělovač. Z Chrastavy vyrazilo družstvo za každou kategorii- přípravku, mladší žáky i starší žáky. Přípravka přivezla 4. místo, mladší žáci vybojovali 11. místo a starší žáci také místo jedenácté.

NESKUTEČNÉ VÝSLEDKY V TFA DISCIPLÍNÁCH

V noci ze soboty 27. 5. 2017 konali dobrovolní hasiči ze Zlaté Olešnice třetí ročník závodu v disciplínách TFA- Zlatoolešnický železný hasič.
Změřit síly, se soupeři i sami se sebou, přijelo 30 hasičů a 11 hasiček. V tomto extrémně náročném závodu na účastníky čekalo roztažení dvou proudů B, 60 úderů 10 kilogramovým kladivem v Hammer boxu, ženy 40 úderů. Překonání dvoumetrové bariéry libovolným způsobem, převalení traktorové pneumatiky 10x, ženy převalení 5x, smotání dvou hadic B a jejich uložení do boxu na hadice, přenesení závaží (2x 30 kg) na vyznačené trase, ženy 2x 15kg, tažení pneumatiky po vyznačené dráze, výstup do druhého patra budovy a vytažení závaží. A nakonec finální běh do velmi příkrého kopce, to vše samozřejmě v plné výstroji a výzbroji.
SDH Chrastava reprezentovali Ladislav Židlický, nejstarší účastník závodu, který obsadil 21. místo a za sebou s přehledem nechal několik mladších závodníků, a Monika Černá, která si doběhla až na stupně vítězů pro stříbrnou příčku.
Oběma železným hasičům za celý sbor moc gratulujeme!

OBĚ DRUŽSTVA NA STUPNÍCH VÍTĚZŮ

V sobotu 21. 5. 2017 se konala soutěž v požárním útoku Okrsku Chrastava a Hrádek nad Nisou. Do Bílého Kostela nad Nisou, kde se soutěž pořádala, dorazilo osm mužských družstev a tři týmy žen. Závod probíhal ve dvou kolech. V kategorii mužů si naši chrastavští hasiči vybojovali druhé místo s časem 27, 24 s. Zlatou příčku obsadila Nová Ves s časem 22, 37s a třetí místo si odvezli hasiči z Hrádku nad Nisou za čas 28, 75s. Ženy z Chrastavy, přezdívané Chrastavské labutě, za každé situace drží s muži a tak tomu bylo i v sobotu. Zabojovaly a s časem 33, 82s se usadily také na stříbrné pozici. První byly hasičky z Hrádku nad Nisou s časem 28,91s. Na tomto čase se také podílela jedna z chrastavských hasiček, která kolegyním z Hrádku vypomohála na rozdělovači. Třetí místo si odvezly ženy z Dolního sedla s časem 35, 83s.

MLADÍ HASIČÍ O VÍKENDU NEZAHÁLÍ

V sobotu 13. 5. 2017 se konalo Obvodové kolo hry Plamen, tentokrát v Karlinkách. Na družstva čekaly tři disciplíny- štafeta požárních dvojic, štafeta 4x60 m překážek a požární útok. Předvést svou síly a rychlost přijelo 9 družstev mladších žáků a 11 týmu starších žáků. Chrastava měla v každé kategorii zástupce v podobě jednoho družstva. Mladí hasiči závodili s obrovským nasazením a tak si v obou kategoriích vybojovali krásné celkové šesté místo v obvodu.

Víkend má ovšem dva dny a tak se nezahálelo ani v neděli 14. 5. 2017. Tento den pořádal HZS Liberec soutěž Dvojboj sv. Floriána v Machníně. Soutěžilo se v požárním útoku a tajné disciplíně. Do tajné disciplíny byl aktivně zapojen i vedoucí každého družstva, který byl připoután a čekal na záchranu od svých svěřenců, ti nejdřív museli naplnit trubici donášenou voudou v kelímkách a získat tak korek. Tento jednoduchý úkol byl dětem ztížen pneumatikami, které museli při každé cestě proskákat. Po získání korku museli mladší žáci proběhnout betonovými skružemi, starší žáci je překonali přelézáním. Nakonec museli odepnout klíč z ruky jeřábu a tím vysvobodit svého vedoucího, s kterým doběhli do cíle. Chrastava se v kategorii mladší žáci umístila na 13. místě a starší žáci obsadili místo 6.

MLADÍ HASIČI SOUTĚŽILI NA JEŘMANICKÉM VÍCEBOJI

V sobotu 22. 4. 2017 proběhla v Jeřmanicích soutěž Jeřmanický víceboj. Zde na závodníky čekalo šest disciplín - zkrácený závod požárnické všestrannosti, štafeta dvojic, zjednodušený útok CTIF, štafeta CTIF, štafeta 4x 60 metrů s překážkami a požární útok. Soutěžilo se v kategoriích přípravka, mladší žáci, starší žáci i dorost.
Chrastavské hasiče reprezentovaly děti spadající do kategorie mladší žáci a to hned čtyřmi družstvy. Tato družstva přivezla místa 22., 21., 17. a 16. z celkového počtu šestadvaceti zúčastněných družstev. Soutěže se ovšem nečekaně zúčastnil i mladý hasič z chrastavské přípravky, který přijel původně jako podpora. Ten zaskočil za chybějícího člena družstva z Krásné Studánky a odvezl si medaili za čtvté místo.