Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 15.01.2019 15:34:47 

HASIČI CHRASTAVA


Několik málo slov o činnosti sboru a jednotky.

Celková činnost sboru

Sbor Dobrovolných Hasičů Chrastava po celý rok spolupracuje s MÚ Chrastava a podílí se na kulturních akcích pořádané městem.
Každým rokem připravujeme hranici na pálení čarodějnic a zajišťujeme dozor. Podílíme se na Chrastavských slavnostech, kde připravujeme občerstvení a posezení při hudbě před hasičskou zbrojnicí, organizujeme různé ukázky činnosti a představení techniky, vyvrcholení oslav je dozor nad půlnočním ohňostrojem. Při Svatovavřinecké pouti taktéž připravujeme občerstvení a posezení při hudbě před naší zbrojnicí. Pro děti předškolního věku pořádáme ukázky z hasičského dění. 
Nedílnou součástí sboru je mládež. Kroužek mladých hasičů je naplánován na každý pátek od 16 do 18 hodin. Rozdělen je do několika kategorií podle věku. Od dětí předškolního věku, přes mladší a starší žáky až po dorostence. Děti se zde učí základy hasičiny, trénují a jezdí na soutěže, navštěvují exkurze a spousty dalších aktivit.
Nesmíme zapomenout na soutěžní družstvo žen. Členky se na nácvik požárních disciplín schází pravidelně každou neděli v 16 hodin.


Činnost Výjezdové jednotky
Výjezdová jednotka ročně vyjíždí průměrně k 51 událostem. Má 16 členů a je zařazena do kategorie JPO III/1 , doba výjezdu je do 10 minut. Činností výjezdové jednotky není jen vyjíždět k zásahům. Musí se pravidelně dbát na akceschopnost jednotky, ta závisí na údržbě techniky a absolvování odborné přípravy.
Členové pravidelně 2x měsíčně provádějí tzv. parkové dny - náplní těchto dní je zkouška všech agregátů, údržba vozidel, údržba vybavení a všech prostředků, také garážových stání a dílny.
Řidiči - strojníci absolvují kondiční jízdy s technikou, na kterou jsou určeni při zásahu.
Odborná příprava je zaměřena na kompletní zásahovou činnost, a koná se každý pátek od 18 hodin v zasedací místnosti. Hasiči probírají zejména teoretickou část, pro praktický výcvik je po domluvě určen jiný den v týdnu.
Nedílnou součástí je také udržování fyzické kondice hasičů. Tato příprava probíhá formou fotbalu, nebo florbalu každé úterý od 17 hodin v tělocvičně školní budovy.

Nábor členů
Staňte se i Vy členem výjezdové jednotky! Pomáhejte těm, kteří zrovna pomoc hasičů potřebují. Zájemci postupně budou absolvovat potřebné školení a výcvik. Bude se jednat například o poskytnutí předlékařské pomoci, dále budou vycvičeni pro hašení požárů, záchranu a evakuaci osob, projdou výcvikem k použití vzduchových dýchacích přístrojů nebo získají osvědčení k práci s motorovou pilou, atd. V poslední řadě budou vybaveni osobními ochrannými prostředky určenými pro zásahovou činnost.
Být dobrovolným hasičem je jedinečná zkušenost pro celý život. Členem se může stát každý kdo je starší 18 let. Pokud Vás tato výzva oslovila, neváhejte a kontaktujte nás každý pátek po 15. Hodině v hasičské zbrojnici!


 

 

TOPlist